Що батькам та вчителям варто знати про Тіk-Tok: користь для навчання та небезпека


TikTok — китайська соціальна мережа, якою користується вже понад мільярд людей в усьому світі. Саме її, а не Facebook чи Instagram, найчастіше обирає покоління сучасних школярів. Навіть той, хто не зареєстрований у TikTok, хоч раз чув про народжені там челенджі або бачив короткі вірусні відео тривалістю від 15 до 60 секунд, які вийшли за межі соцмережі. Але якщо ви досі думаєте, що TikTok — лише для емоційної розрядки та відпочинку — зверніть увагу на хештег #LearnonTikTok. За ним ви знайдете інструкції зі створення всього на світі, а також безліч цікавих фактів про науку, поданих у креативній формі.

ПОРАДИТИ БАТЬКАМ

По-перше, звертайте увагу на те, де зараз увага дітей, і направляйте цю енергію у правильне річище. Навіть якщо це соцмережі.

 По-друге, добре, якщо діти не просто дивляться відео, а й стають його авторами. Так ми можемо розвивати їхню творчість, концентрацію на завданнях, цілепокладання і даємо можливість отримати досвід успіху — після цього ще більше хочеться діяти!

По-третє — тут кожен може ділитися своїми знаннями. І кожен може відшукати для себе саме ту інформацію, яка йому необхідна. Найближчим часом TikTok має всі шанси стати освітньою платформою не тільки для дітей, а й для дорослих.

Серед освітнього матеріалу зараз популярні акаунти про вивчення мов: англійська, іспанська, китайська. Багато акаунтів з лайфхаками «як зробити щось», творчістю, уроками танців, правилами етикету. Тут ви знайдете корисний контент від лікарів, підприємців та юристів. А також знання з таких предметів, як математика, рідна мова та історія.

 

Мозок вже давно налаштований на ланцюжок: картинка — задоволення, без осмислення та довгої рефлексії. А в TikTok — живі картинки, написи, які несуть інформацію, ще й музичний супровід. Клас! Дофамін виділяється надпотужно. І звикання до такої ейфорії надто швидке. Помічали, що годинка-друга там пролітає непомітно?

Які небезпеки можливі під час такого дозвілля та чи варто його обмежувати? Розглянемо плюси і мінуси:

 

Плюси:

·           Допомагає розвинути впевненість, креатив та конструктив. Якщо дитина на одній хвилі з однолітками, причетна до спільного захоплення — вона почувається спокійніше.

·           Деякі відео дійсно несуть смислове навантаження, вчать чогось нового та цікавого.

·           Спонукає дитину більше рухатися фізично, вивчати рухи трендів.

·           Підвищує настрій та знімає емоційне навантаження.

 

Мінуси:

·           Гонитва за швидкими емоціями знижує і так слабку мотивацію до читання чи навчання, адже щоб отримати задоволення від книги або фільму, слід докласти більше моральних зусиль.

·           Бажання швидкої популярності та переглядів може змусити дитину повторювати надто відверті та сексуально забарвлені тренди.

·           Діти певного віку не завжди розуміють тонкий гумор чи сарказм, помилково тлумачать сенс тренду, повторюють його та виглядають безглуздо в очах однолітків. Як наслідок — цькування.

·           Не завжди готові до критики чи хейту від глядачів.

·           У TikTok багато нецензурної лайки (у тому числі в піснях).

·           Величезне навантаження на нервову систему від частої зміни картинки, звуку та персонажів.

 

               Не забувайте, що дитяча психіка надто рухлива та незріла, тому прогнозувати конкретні наслідки важко. У кожному окремому випадку результат буде різним. Одже, маємо дозувати та перевіряти, що та скільки в TikTok бачить саме ваша дитина.

 


 Авторка тексту: Ольга Ліцкевич

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий